• Mesto: Novi Sad
  • Datum: 15. август 2015.
  • Vreme: 17:30
  • Broj gledalaca: 200
  • Sudije: Glavni sudija : Jelena Banjeglav (B. Topola), pomoćnie sudije : Tamara Pavlović (Čačak) i Milica Kikanović (Loznica)
Izveštaj

Crvena zvezda je opravdala epitet favorita i kako stvari stoje, prema onom šta su prikazale, Beograđanke će ove sezone, najozbiljnije konkurisati za titulu prvaka Srbije. Sa druge strane, uprkos porazu, izraženom dosta visokom razlikom, mlada i poletna ekipa Vojvodine, nije razočarala. Videlo se da „crveno-bele“ znaju da igraju fudbal, ali im nedostaje iskustvo i malo više sportskog „bezobrazluka“. Novosađanke su u utakmicu ušle sa nepotrebno prevelikom dozom respekta prema gošćama, što se, u krajnjem slučaju, odrazilo na rezultat. Posebno je to bilo izraženo u prvom poluvremenu kada su igračice trenera Vujadina Nećaka bile vidno „stegnute“, što su njihove rivalke vešto iskoristile i povele sa 2 : 0. Crvena zvezda je i pre vođstva, imala par lepih prilika, ali je Tanja Đapić bila na visini zadatka. Ipak, u 12. minutu, po levoj strani terena, „protutnjala“ je sjajna Milica Mijatović, ušla u kazneni prostor i oštrim udarcem, pogodila mrežu. Desetak minuta pre kraja prvog dela igre, gošće su duplirale svoju prednost. Nakon centaršuta sa desne strane, Mirela Tenkov je u padu, poslala loptu iza leđa golmana Vojvodine.

Vojvodina se u drugom poluvremenu pretvorila u jednu sasvim drugu ekipu. Novosađanke su se oslobodile treme i zaigrale mnogo bolje, brže, agresivnije i povezanije. Posle samo nekoliko minuta igre, veliku šansu da smanji rezultat, imala je kapiten, Adrijana Delić. Fantastičan dubinski pas Aleksandre Savanović, iz igre je izbacio oba štopera gošći, Delićeva se našla oči u oči sa čuvarkom mreže Crvene zvezde, ali je, na njenu žalost, šutirala pored stative. Naravno, kako to i obično biva, u sledećem napadu, Beograđanke su postigle treći gol. Pogotku je prethodila greška Đapićeve, koja je, sprečavajući kontru,  istrčala daleko van svog šesnaesterca, kratko izbila loptu i nije se na vreme vratila na gol. Sve je to budno ispratila štoperka gošći, Jovana Stojanović i šutem sa preko 30 metara, poslala loptu u nebranjenu mrežu. Uprkos naivno primljenom golu,
fudbalerke Vojvodine, nastavile su sa napadima. Još jednom su, na gotovo identičan način,  Savanovićeva i Delićeva, izigrale odbranu gošći. Ovog puta, kapiten novosadskih „crveno-belih“, bolje je šutirala, ali se odličnom intervencijom, istakla Milena Vuković, koja je loptu izbila u korner.
Kako bi pokazale i dokazale ispravnost izreka „treća sreća“ i „ponavljanje je majka mudrosti“, iste akterke su u 63. minutu napravile reprizu. Još jedan filigranski tačan pas, Saške Savanović,  iza leđa odbrane Crvene zvezde, nezadrživi trk Adrijane Delić i egzekucija za 1 : 3.
Do kraja utakmice, iskusna, čvrsta, fizički dominantna i uigrana ekipa Crvene zvezde, znalački je iskoristila, naivne greške odbrane Vojvodine i u 75. i 79. minutu, preko Mirele Tenkov, postigla još dva gola za konačnih 1 : 5.