• Bivši klubovi: ŽFK Futura, ŽFK Kalemegdan, ŽFK Sloga, ŽFK Radnički, ŽFK Novi Bečej
  • God. rođenja:1986.
  • Visina:156cm
  • Težina:54kg

Igračice trenera Nećaka, imale su posed lopte, kontrolisale igru, stvarale šanse, ali lopta, jednostavno nije htela u mrežu. Šapčanke su, kako se popularno kaže „parkirale autobus“ ispred svog gola i samo u retkim prilikama, dugačkim loptama, pokušavale da uposle svoje napadače i tako ugroze mrežu Tanje Đapić.
Nakon nekoliko propuštenih šansi, gošće iz Novog Sada su, u 26. minutu došle do prednosti. Kapiten i najbolji strelac Vojvodine, Adrijana Delić, iskoristila je smušenost u odbrani Mačve, oduzela loptu štoperki domaćih i udarcem sa visine bele tačke, poslala loptu u levi ugao. Ređale su se, potom, prilika za prilikom, Delićeve, Kovačevićeve, Milanovićeve ...ali je do kraja poluvremena, rezultat ostao 0 : 1.
Kako su okončale prvi period igre, Novosađanke su, u istom stilu, počele i drugih 45 minuta. Šapčanke su „Boga molile“ da prime što manje pogodaka, a fortuna ih je pratila sve do 17 minuta pred kraj utakmice. Zaista je teško nabrojati i evidentirati sve šanse koje su promašile igračice iz Novog Sada. Sevali su udarci sa svih strana : Marije Kovačević, Aleksandre Savanović, Adrijane Delić i Zlate Milanović, ali ni jedan nije završio na pravom mestu. Tridesetak minuta pre kraja utakmice, trener Vojvodine, povukao je, ispostavilo se to ubrzo, ključni potez na utakmici. Na teren je ušla, još uvek kadetkinja, Ivana Trbojević i odigrala svoj debi  iz snova u seniorskoj konkurenciji. Tanušne fizičke konstitucije, ali sjajnih fudbalskih kvaliteta, ova 15-godišnja devojčica iz Sombora, nije se uplašila sudara sa starijim i snažnijim rivalkama. Naprotiv, ponašala se i igrala kao da u nogama ima bezbroj prvenstvenih utakmica. Sjajno se uklopila u Vošino „mašinsko odeljenje“ (Gavrilović-Savanović-Milanović), donela mu mirnoću u završnom pasu, fudbalski „vic“, a na kraju sve to začinila het-trikom. Svoj prvi prvenstveni gol, postigla je u 73 minutu na asistenciju Adrijane Delić i to je bio prelomni trenutak susreta. Šapčanke su tada totalno pale, pa je ostalo samo pitanje, sa koliko će golova u mreži, završiti utakmicu. Četiri minuta kasnije, već je bilo 0 : 3 (Delić), a nešto kasnije, mrežu Mačve je pogodila i Dunja Trajković. Sjajnoj štoperki Vojvodine, valjda je dozlogrdilo da gleda promašaje svojih drugarica, pa je uzela loptu na ivici svog šesnaesterca i u slalomu pretrčala više od 70 metara, ušla u kazneni prostor Mačve i poslala loptu u levi donji ugao za 0 : 4.
Od 89. do 90+3 minuta, Vojvodina je preko Ivane Trbojević (2) i Adrijane Delić, potpuno dotukla „grogirane“ Šapčanke i stigla do visokih 0 : 7.

SOFIJA GAVRILOVIĆ IMA NEMAČKO SRCE

Kada bi pojedinačno analizirali učinak igračica Vojvodine na utakmici protiv Mačve, ne bi pronašli ni jedno slabo mesto. Sve devojke (uključujući i rezervne igračice koje su dobile šansu), dale su svoj maksimalni doprinos pobedi. Ipak, jedno ime trebalo bi izdvojiti-Sofija Gavrilović. Najiskusnija igračica (1986. godište), pretrčala je kilometre, oduzimala lopte, kvarila protivničku i gradila igru svog tima. Često u igri neprimetna (ali samo za one koji fudbal gledaju očima navijača), jer ne postiže golove niti pravi atraktivne poteze, Sofija je onaj pravi nemački „vodonoša“, igračica sa čeličnim plućima i velikim srcem. Podatak da se ona, svaki dan, budi u 5:00 časova i iz rodnog Zrenjanina, putuje u Novi Sad na treninge, govori više od bilo koje reči.

PRINCEZE PLESALE ROCK N ROLL

Nakon završetka utakmice, igračice i stručni štab Vojvodine, uputili su se u Inđiju, gde su bili počasni gosti  manifestacije „Moto susreti Inđija“.
Uz tradicionalno gostoljubive i druželjubive ljubitelje motocikala, devojke su pokazale da, uz fudbal, odlično plešu i rock n roll.
Ovom prilikom, ŽFK „Vojvodina“ se zahvaljuje, gospodinu Miroslavu Kovačeviću, na ljubaznom pozivu i prijatnim trenucima na druženju u Inđiji.